Ogrodzenia panelowe
Ogrodzenia Panelowe

Ogrodzenia panelowe są estetyczne, ładne i wytrzymałe.
Ogrodzenia panelowe są estetyczne,
ładne i wytrzymałe.
    Panele ogrodzeniowe jeszcze do nie dawna kojarzyły się jedynie z systemami wygrodzeń przemysłowych. Nic dziwnego, dopiero od jakiegoś czasu zaczęły wypierać standardowe ogrodzenia oparte na siatce plecionej (tzw. Siatce ślimakowej). Nowoczesne technologie wytwarzania i produkcji paneli ogrodzeniowych szybko pozwoliły ograniczyć koszty i produkować systemy główne i montażowe w masowych ilościach przy maksymalnej redukcji kosztów. Firmy zajmujące się dostawą i wdrażaniem maszyn szybko opracowały kombajny i całe linie produkcyjne paneli profilowanych i giętych z drutów zgrzewanych. W ślad za tym szybko zaczęto wykorzystywać ogrodzenia w budownictwie jednorodzinnym, co znacznie zwiększyło popyt na rynku tych właśnie systemów ogrodzeniowych.

Ogrodzenia zgrzewane dla przemysłu są często tylko ocynkowane, dla oszczędności nie nakład się już warstwy poliestru.

trwałe ogrodzenie panelowe
    Ogrodzenia panelowe są niezwykle trwałe, sztywne i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Uszkodzone elementy łatwo wymieniać bez konieczności demontażu większej części płotu (nie tak jak siatka ślimakowa). Każdy panel wraz ze słupkami stanowi odrębny moduł, aby usunąć uszkodzone elementy nie trzeba rozbierać pozostałej części ogrodzenia. Wszystkie druty panelu są zgrzewane co nadaje zwięzłość i sztywność całej konstrukcji, dodatkowym usztywnieniem są przeprofilowania. Przegięcie poprzeczne zgrzanych drutów zapewnia sztywność w dodatkowych dwóch wymiarach - im więcej przegięć tym sztywniejsza konstrukcja całego ogrodzenia.

Montaż ogrodzeń panelowych jes szybki i bezproblemowy
Montaż ogrodzeń panelowych
jes szybki i bezproblemowy
    Montaż ogrodzeń panelowych jest stosunkowo łatwy i co ważniejsze nie czasochłonny. W dzisiejszych czasach gdy siła robocza i nakład pracy stanowi lwią część kosztów budowy ogrodzenia (szacuje się iż około 50%) czas potrzebny na zamontowanie ogrodzenia jest niezwykle istotny. Przy montowaniu płotu z paneli nie ma problemu z procesami technologicznymi, nie trzeba czekać z zakończeniem jakiegokolwiek etapu przed rozpoczęciem innego. Sprawa jest bardzo prosto ogrodzenie powstaje metr po metrze. Mocowane są w gruncie słupki profilowe (najczęściej 60x40 mm ) za pomocą betonu usztywniane, od razu bez czekania mocowane są panele (za pomocą specjalnych obejm). Słupki są jedynie podpierane by utrzymać pion, i tak panel po panelu powstaje ogrodzenie, po 2 dniach po zastygnięciu betonu, podpórki można zdemontować i ogrodzenie jest już w pełni wytrzymałe. Przy montażu pamiętać trzeba jedynie o wypoziomowaniu wszystkich elementów - paneli i słupków- reszta układa się sama.
Systemy Panelowe, Budowa ogrodzenia, Ogrodzenia, Ogrodzenie Żywopłot, Siatka Ogrodzeniowa, Oferta,